Forums

نسخه‌ی کامل: تا ارائه EasyMCU چیزی باقی نمانده
شما در حال مشاهده‌ی نسخه‌ی متنی این صفحه می‌باشید. مشاهده‌ی نسخه‌ی کامل با قالب بندی مناسب.
[تصویر:  EasyMCU_commingSoon.jpg]


درود ...

بعد از گذشت حدود 9 ماه از شروع پروژه EasyMCU ، بلاخره زیرساخت ها برای ارائه و به اشتراک گذاری پروژه در حد قابل قبولی فراهم شد.

یک معرفی کوچک
EasyMCU بر پایه ی الکترونیک و کامپیوتر بنا شده و ماموریتش ساده سازی هر مورد پیچیده است. EasyMCU در واقع یک ابزار نرم افزاری بسیار قدرتمند است که پیوسته در حال ارتقا است و قابلیت های بیشتری را برای کاربرانش فراهم می کند. بخش سخت افزاری در قالب یک سری بردهای الکترونیکی ارائه می شود که اجزاء ثابتی هستند. اولین برد EasyMCU به نام Zcross می باشد که با شعار All in one (همه ی ملزومات در یک برد) روی کار آمده است.
ایده های خود را فقط در حد ایده نگه ندارید ...!

روش کار به همین راحتی ...!
روش کار به این صورت است که شما یک سناریو در کامپیوتر می نویسید و به راحتی یک drag and drop ساده، این سناریو را روی برد الکترونیکی (Zcross) می ریزید و به این ترتیب Zcross برنامه ریزی می شود و سناریوی شما را اجرا می کند، واقعا کار به همین راحتی هست!

مقایسه
برد Zcross که اولین برد EasyMCU ارائه شده می باشد، بسیار شبیه به برد معروف mbed NXP LPC1768 طراحی شده اما به علت قیمت بالا و کامپایلر تحت اینترنت (که در ایران یقینا جزء معایب محسوب می شود!) متاسفانه، حداقل در ایران نمی تواند آنطور که باید و شاید مورد استفاده قرار گیرد.
از طرفی طرفداران پردازنده ی ARM روز به روز در حال افزایش هستند و عدم وجود یک برد عملیاتی جمع و جور و شسته رفته بسی مایه ی رنج علاقه مندان است.
از سوی دیگر Arduino با کتابخانه های بی نظیر، نظر علاقه مندان را جلب می کند.

جمع بندی ...
و اما بر می گردیم به ایده ی EasyMCU که در طراحی هسته، پیاده سازیی بسیار نزدیک به هسته ی Arduino داشته (به این مفهوم که به سادگی بخش اعظمی از کتابخانه های Arduino قابل اتصال به هسته ی EasyMCU می باشند!) و از سوی دیگر از پردازنده ای به قدرت برد mbed استفاده می کند (به این مفهوم که قابلیت های خارق العاده پردازنده ی ARM را هم دارا می باشد).
کتابخانه و هسته هایی که در این نوشته نام برده شدند و یا نشدند پیوسته در حال توسعه می باشند و طبیعتا این رشد و توسعه هیچ وقت متوقف نخواهد شد، و این موضوع برای هسته و کتابخانه های EasyMCU نیز برقرار است. همینطور علاقه مندان EasyMCU هم قادرند کتابخانه های متنوع با نام خودشان توسعه دهند و همانطور که گفته شد EasyMCU بسیار انعطاف پذیر طراحی شده است.

هدف
هدف از اجرای این پروژه راه اندازی یک حرکت نو، به منظور شروع یک کسب و کار ایرانی بوده که به این واسطه همه می توانند به هم یاد بدهند و از همدیگر یاد بگیرند و البته کیفیت ارائه مطالب و محصولات یکی از دغدغه های اصلی حرکت ماست. EasyMCU محدود به شرایط سنی خاص و یا رشته تحصیلی خاصی نمی شود و برای هر گروه از افراد قابل استفاده هست!

فیدبک ...
تمام این موارد ذکر شده قدم اول EasyMCU بوده و البته برای رسیدن به محصولات جهانی در آینده ای نه چندان دور، حداقل نیازمند حمایت روز افزون مردم عزیز کشورمان هستیم. پس در ادامه راه همراه ما باشید.

تا ارائه EasyMCU چیزی باقی نمانده ...!
نظرات خودتون رو در هر زمینه ای در مورد پروژه EasyMCU از طریق همین تاپیک و یا راه های ارتباطی با ما در میان بگذارید. سپاس ...


قبل از به پایان رساندن بحث نظرتان را به لینک های ذیل جلب می کنیم.
وب سایت EasyMCU
سوالات متداول
صفحه ی Zcross


موفق باشید
لینک مرجع